Amortizace aneb krácení opravy vozu

Také Vám pojišťovna neproplatila celé náklady na opravu vozu?

Mezi nejčastější nečestné praktiky pojišťoven patří takzvaná korekce nákladů na materiál, neboli započtení amortizace vozu, kdy pojišťovna poškozenému nevyplatí celou náhradu škody, ale pouze její část.

Tento postup pojišťoven je zcela nelegální, je v rozporu s nálezem Ústavního soudu č. II. ÚS 2221/07 i v rozporu s rozhodovací praxí obecných soudů, přesto je naprosto běžný. Pojišťovny vycházejí ze zkušenosti, kdy vědí, že naprostá většina poškozených klientů se nebude bránit a přijme nižší pojistné plnění, než na které má nárok. Jejich argumentace je postavena na tom, že starší vůz nemá být opravován novými náhradními díly a v případě, že k takové opravě dojde, tak se zvýší hodnota havarovaného vozu.

Tento argument je však zcela nepravdivý a lichý. V případě dopravní nehody a následné opravě vozidla dojde vždy ke snížení hodnoty vozidla, a to i při použití nových součástek. Žádná oprava není schopna poškození vozu dokonale skrýt a oko zkušeného odborníka pozná, že se jedná o havarovaný vůz. Například při stříkání karoserie není nikdy možné dosáhnout identického barevného odstínu, jako mají ostatní díly karoserie. Pokud dojde k přelakování celého vozu, tak profesionální technik pomocí měřidla tloušťky laku pozná, že byly naneseny další vrstvy a lak není stejný jako z továrny. Stejný problém se týká sesazení jednotlivých dílů karoserie, kdy i při sebe pečlivější opravě bývají znatelné a měřitelné i drobné nepřesnosti spár mezi díly a podobně.

Havarované vozidlo i při opravě ve značkovém servisu nikdy nemá takovou hodnotu jako vozidlo nehavarované.

Po poškozeném tedy nelze spravedlivě požadovat, aby nesl následek nezaviněné dopravní nehody a hradil část opravy ze svých prostředků

Nabízíme řešení

V případě, že Vám pojišťovna neproplatila celé náklady na opravu Vašeho vozu, můžeme Vám efektivně pomoci. Nabízíme Vám právní pomoc advokáta, který s pojišťovnou tuto situaci vyřeší a Vám budou proplaceny celé náklady na opravu vozu.

Pokud máte zájem o další informace, prosím vyplňte níže uvedený formulář. Jeho vyplnění je zcela nezávazné. Budou Vás kontaktovat naši zástupci, kteří Vám sdělí další podrobné informace.

Další příspěvky

Užíváme cookies abychom Vám zajistili funkčnost našich stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Otevřít chat
Potřebujete pomoc?
Dobrý den,
jak Vám můžeme pomoci?